اینورتر12ولت2000وات

راهنمای مشتری؟

سفارش از واتس اپ

اینورتر 12 به 220 ولت 2000 وات

اینورتر ها دستگاههای مبدل هستند که مقدار ولتاژ یا جریان و یا فرکانس را تغییر می دهند. اینورتر 12به 220 ولت ایلکو یک مبدل ولتاژ 12ولت DC به ولتاژ 220 ولت AC بوده که قابلیت توان دهی 2000 وات نامی را دارا می باشد. با اعمال ولتاژ 10.5تا15 ولت به ورودی دستگاه،در خروجی برق 220 ولت را تحویل مصرف کننده می دهد.شکل موج خروجی این دستگاه شبه سینوسی بوده که برای اکثر بارهای مصرفی مناسب می باشد.(این دستگاه برای استفاده طولانی مدت دستگاه های حساس مناسب نیست و باید از اینورتر های سینوسی استفاده کرد).در یک توان مساوی اینورتر های سینوسی قیمتی 4 برابر دارند.

روش نصب اینورتر:

1-از خاموش بودن کلید اینورتر مطمئن شوید.همچنین تمام بار های مصرفی را از اینورتر جداکنید.

2-چنگکی مشکی را به سر منفی باتری و چنگکی قرمز را به سر مثبت باتری متصل نمایید.

3-اینورتر را روشن کنید.

4-با روشن شدن LED سبز اینورتر آماده به کار است.

ویژگی های دستگاه:

این دستگاه انواع حفاظت های مورد نیاز را دارا می باشد.

1-حفاظت دمایی:در این دستگاه دو حفاظت دمایی تعبیه شده است تا از آسیب دیدن اینورتر و جلوگیری شود.

                حفاظت دمای اول: اگر تحت هر شرایطی دمای اینورتر به محدوده حفاظت دمای اول برسد، چراغ زرد روشن شده و دستگاه به صورت خودکار توان خروجی را کاهش میدهد و                  همزمان فن های دستگاه شروع به کار میکنند تا سیستم را خنک کنند.با خنک شدن سیستم چراغ زرد رنگ خاموش شده و توان خروجی اینورتر مجدد افزایش می یابد.

               حفاظت دمای دوم: چنانچه تحت هر شرایطی حفاظت دمایی اول نتواند سیستم را خنک کند و دمای سیستم افزایش یابد،در این صورت حفاظت دمایی دوم عمل میکند و                        سیستم را به طور خودکار خاموش میکند.چراغ قرمز روشن میشود و بازر دستگاه نیز شروع به بوق زدن میکند.در این شرایط اینورتر وارد حالت حفاظتی شده ،خروجی آن                       قطع میشود و فن ها شروع به کار میکنند تا اینورتر را خنک کنند.پس از کاهش دمای اینورتر ،دشتگاه مجددا روشن میشود، چراغ قرمز خاموش شده،صدای بازر قطع میشودو                 فن ها نیز از خاموش میشوند.با روشن شدن مجدد چراغ سبز،اینورتر آماده به کار است.

2-حفاظت اتصال معکوس:با اتصال اشتباه سیم های مثبت ومنفی(قرمز و مشکی) ورودی دستگاه آسیب نمیبیند.تا زمانی که اتصال درست ورودی صورت نگیرد مبدل روشن نمیشود که این ویژگی باعث میشود تا با اتصال جابه جای ورودی دستگاه آسیب نبیند.

3-حفاظت ولتاژ ورودی:در این محصول ولتاژ ورودی به مبدل (از باتری خودرو یا…) توسط یک مدار داخلی حفاظت میشود تا کاهش ولتاژ ورودی موجب آسیب به اینورتر و یا باتری خودرو نشود.با وجود این حفاظت هنگام اتصال اینورتر به باتری خودرو امکان تخلیه کامل شارژ باتری خودرو وجود ندارد. با کاهش ولتاژ باتری مبدل حفاظت کرده و اینورتر خاموش میشود تا باتری  تخلیه نشود.در این حالت اینورتر را  از باتری جداکرده،سپس باطری را شارژ کنید و پس از شارژ مجدد باتری اینورتر را به آن وصل کنید.

 4-حفاظت اضافه بار و اتصال کوتاه: اینورتر12 به 220 ولت ایلکو قابلیت توان دهی تا 2000 وات نامی را دارا می باشد.با اعمال ولتاژ ورودی  10.5 تا16  ولت به اینورتر میتوان در خروجی تا 2000وات نامی توان AC دریافت کرد.درصورتی که مصرف کننده ای بخواهد توان بیشتری از دستگاه بکشد اینورتر وارد حالت حفاظت شده،چراغ قرمز روشن میشود،بازر شروع به بوق زدن میکند ودستگاه خاموش میشود.پس از گذشت 15 ثانیه درصورت کاهش بار و یا رفع اتصال کوتاه دستگاه روشن میشود و در غیر اینصورت اینورتر مجدد خاموش میشود.توجه کنید که به صدا در آمدن بازر اینورتر نشان دهنده وقوع خطا در دستگاه میباشد.پس از به صدا درآمدن بازر دستگاه از قطع کلید آن و یا جداسازی اینورتر از باتری خودداری کنیدو ضمن رفع خطای بوجود آمده(اضافه بار یا اتصال کوتاه) اجازه دهید تا اینورتر بصورت خودکار روشن شود.

5-دارای 2پریز خروجی:در خروجی دستگاه دوعدد پریز قرار داده شده تا بتوان همزمان دودستگاه مختلف را به اینورتر وصل کرد.

محصولات مشابه